Avaya Santral Numara Engelleme | TAZ - Sorunlar ve Çözümler

Avaya Santral Numara Engelleme

Avaya Santral üzerinde numara engellemek istediğimiz de izlenilmesi gereken adımlar.

Öncelikle santrale giriş yaparak sol taraftaki menüden Incomin Call Route yazısına tıklıyoruız.Açılan sayfada Incoming CLI kutucuğunun içine ENGELLEMEK istediğimiz numarayı başında 00 olacak şekilde yazıyoruz.
Aynı sayfa da sağ üst köşede Destinations kısmına tıklıyoruz ve oraya engellediğimiz numaranın nereye yönlendirileceğini seçiyoruz.

Not: Biz burada 8998 numaralı extension seçtik. Bu numarayı Short Code kısmından oluşturarak destinations kısmına ekledik
Short Code kısmından boş bir extension code oluşturuyoruz.
Oluşturduğumuz kısa koda boş bir kısa numara veriyoruz.
Feature kısmını: Voicemail Node seçiyoruz
Telefon Number: kısmına DISCONNET yazarak buradaki işimizi bitirmiş oluyoruz.Bütün işlemleri kaydererek Manager programından çıkış yapıyoruz.
VoiceMail Pro üzerinde yapılması gereken ayarlar.


Engellediğimiz numara şuan bir telesekreter ile karşılaşmaktadır. Biz bu numaranın telesekreter ile karşılaşmadan direkt olarak meşgule düşmesini istediğimiz için VoiceMail Pro üzerinde bir harita oluşturuyoruz.

Voicemail Pro ya giriş yaptıktan sonra, sol taraftaki menülerden Short Codes kısmını bularak üzerine sağ tıklayıp ADD diyoruz.
Yeni oluşturacağımız kısa kodun ismini, Manager programında ki short code kısmına yazdığımız DISCONNET yazısının aynısını yazıyoruz. Böylelikle, burada ki kısa kod manager ile direkt olarak bağlantılı olmuş oluyor.

DISCONNET kısa kodunu ekledikten sonra, üzerine tıklıyoruz ve karşımıza Start Point noktası geliyor. Bu aşama da, arayan kişinin neyle karşılaşacağını ayarlayacağız.
Üstteki menülerden Basic Action paneline tıklıyoruz ve Disconnect i seçiyruz.

Aşağıya disconnect kutucuğu yerleştiriliyor. Start point noktasından disconnect noktasına çizgi çekerek, arayan kişiyi sekreter karşılamadan engellemiş oluyoruz.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra, sol üst taraftan Save & Make live butonuna tıklayarak, yaptığımız işlemi kayıt etmiş oluyoruz. Ve sistem çalışmaya başlamış oluyor.0 yorum:

Yorum Gönderme

TAZ

Made with by TAZ

© 2017 TAZ, Tüm Hakları Saklıdır.